Бокс. Кубок Козацької Слави ім.Дмитра Байди Вишневецького відбувся в Каневі

2 вересня для канівчан та гостей міста стало справжнім святом.  Відбувся Перший відкритий турнир з боксу «Кубок Козацької Слави ім.Дмитра Байди Вишневецького».

На відкриття турніру завітав міський голова міста Києва, Чемпіон Світу з боксу Віталій Кличко, та багато поважних гостей.

«Мрійте, і ваші мрії обов’язково збудуться», – сказав Віталій Кличко на урочистому відкритті спортивного свята.

Канівські боксери всже багато років мріяли про справжній професійний ринг і іхня мрія все ж таки здійснилася.

Два ринги подарені канівськийм спортсменам громадською платформою Наталі Заболотної SOS-майбутнє та фондом братів Кличко тепер будуть збирати майбутніх та діючих чемпіонів на тренуваннях та змаганнях.

На турнір були запрошені поважні гості: Чемпіон світу з боксу та мер міста Києва Віталій Кличко, президент громадської платформи SOS майбутнє Наталя Заболотна, бізнесмен Генадій Буткевич,  губернатор Черкаської області Юрій Ткаченко, Володимир Братаніч – депутат Черкаської обласної ради, директор агрофірми «Заповіт Шевченка» «ТОВ НВФ «Урожай».

Міський голова Києва та Чемпіон Світу з боксу Віталій Кличко розповів свою дитячу історію.

– Колись я був маленький і ми дивилися бій Майка Тайсона, який нокаутував свого суперника і став наймолодшим чемпіоном в історії боксу. Я тоді сказав своїм друзям, що колись виросту, поб’ю його і заберу цей пояс. Вони не повірили мені і почали глузувати. Але вони не знали, що в мене дуже гарна пам’ять. Я став чемпіоном і зустрівся з цими друзями. І приніс в сумці чемпіонський пояс, яким володіли Тайсон і Мухаммед Алі. Друзі сказали, що і подумати не могли б, що хлопець з їхньої школи стане чемпіоном. Тому бажаю юним боксерам вірити в себе і ніколи не здаватися, – сказав Кличко.

За словами Віталія Кличка, його брат Володимир теж планував приїхати в Канів. Але він зараз знаходиться в Гамбурзі, де підтримує українського боксера Олександра Хижняка у фіналі на чемпіонаті світу.

Також присутні на заході керівники області та міста Канів. Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко подякував Віталію Володимировичу за підтримку боксу на Канівщині. Як відомо, брати Клички взяли участь в благодійному аукціоні для того, щоб збудувати ринг в Каневі. Як зазначив сам Віталій Кличко, на аукціоні навіть продали квитки на наступний бій його брата Володимира, який вже не відбудеться (відомо, що Володимир прийняв рішення завершити кар’єру спортсмена – ред.).

Повний зал міского будинку культури зустрів оплисками поважних гостей та спортсменів.

До започаткування відкритого турніру з боксу «Кубок Козацької Слави імені Дмитра Байди Вишневецького» долучилися «Фонд братів Кличко», міжнародний фонд #SOS-майбутнє, ГО «Гетьманат (Канівсько-Трахтемирівська Козацька Січ)», Черкаська обласна державна адміністрація, Канівська міська рада, федерація боксу у Черкаській області, та колектив фізкультурно спортивного клубу «Спарта» міста Канева.

Назву цього турніру з боксу було обрано не даремно, адже Дмитро Байда Вишневецький був старостою міст-фортець Черкас і Канева та першим засновником ударних бойових загонів вільних людей (козаків) і селян, які боронили Україну та православну віру від загарбників. Саме за православну віру і віддав своє життя у турецькому полоні справжній Герой – Дмитро Байда Вишневецький – великий христолюбивий воїн-стратег, засновник першої фортеці на Дніпрі «Запорозької Січі».

Сьогодні, як і у часи Вишневецького справжній козак повинен мати міцну руку і сильний удар. Тому всі спортсмени, котрі приїхали на турнір Козацької Слави довели це в яскравих поєдинках.

Під гімн України у акапельному виконанні чемпіонки Європи та багаторазової чемпіонки України Марини Мальованої підняли прапор багаторазова чемпіонка України, призерка чемпіонату Світу та Європи Інна Плотніцька та чемпіон України Сергій Осадчій.

Перший бій у вагові категорії до 81 кг був між дорослими спортсменами – Олегом Квітко (СК«Спарта»Канів) та Андрієм Меньших з міста Черкаси. Перемогу здобув досвідчений спортсмен майстер спорту Андрій Меньших. Нагороджував учасників поєдинку Віталій Кличко. Спортсменам подарували плазмові телевізори, грамоти та медалі.

У другому двобої (2002 рік 52кг) зустрілися канівчанин Мирослав Неділя  «Спарта» та черкащанин Побиванець Станіслав, в якому яскраву перемогу здобув вихованець канівського клубу «Спарта» Мирослав Неділя.

Юних боксерів нагороджувала громадський діяч Наталя Заболотна та власник мережі АТБ Генадій Буткевич.

Третій бій (2000 рік 75кг) між Майдаковим Дмитром «клуб Вікторія» (тренер Олександр Піскун) м.Черкаси та Гордієнко Володимиром з клубу «Гонг» м.Київ. Переміг в двобої Дмитро Майдаков.

Бій четвертий був серед наймолодших спортсменів (2005 року 32кг) Дмитро Хоменко «Спарта» Канів та Дмитришин Артем також з клубу «Спарта». Переміг Дмитро Хоменко.

П’ятий бій (2001 рік 69 кг). Приймак Влад «Гонг» Київ – Затонський Володимир «Спарта» Канів. Переміг київський боєць.

Яскравий шостий бій серед дорослих у вазі до 64 кг відбувся між Юрієм Ющишиним «Спарта» Канів та Фарізом Гуматовим з клубу “Гонг” м.Київ. У рівному двобої переміг Фаріз Гуматов.

Сьомий бій боксерів 2001 року народження (64 кг) між  Натаном Маркаряном з м.Черкаси та Назаренко Назаром також з міста Черкаси завершився досроково. Перемогу нокаутом здобув Назаренко Назар (тренер Андрій Мальований)

Завершив турнір перемогою, у поєдинку серед дорослих боксерів, у вазі 75 кг, перемогою канівський боксер клубу “Спарта” Кочиш Олександр над києвським бійцем з клубу “Гонг” Морейко Андрієм.

Змагання обслуговували досвідчені судді, у тому числі судді національної категорії:

  • Головний суддя – Бовт Сергій, національна категорія
  • Головний секретар – Піскун Олександр,1 категорія
  • Рефері – Іскра Борис (національна категорія), Неграш Олександр (1 категорія)
  • Судді: Ткаченко Сергій (1 категорія), Золотаренко Сергій (1 категорія) та Фірсов Олександр (1 категорія)

Всім учасникам змагань були вручені якісні боксерські перчатки, шлеми, та боксерські форми, цьому сприяла ПрАТ “Укргідроенерго”.

Так яскраво завершився Перший Відкритий Турнір з боксу на Кубок Козацької Слави імені славного христолюбивого козацького ватажка, воєводи Канівського та Черкаського Дмитра Байди Вишневецького, якому цього року виповниться 500 років з дня його народження.

підготував Антон Волошин
фото В’ячеслав Вашкевич

Напишіть відгук