Як у Каневі Водохреща святкували

ВодохрещаВодохреща (19 січня) – це останнє різдвяно-новорічне свято. Здавна існує традиція святити цього дня воду. Зранку чоловіки йшли до річки чи ставка, вирубували з льоду хрест, ставили його поруч з ополонкою.Свято Водохреща, що відзначається 19 січня, має й іншу назву — Богоявлення7

Святкувати Богоявлення християни почали ще з апостольських часів. Збереглося свідчення святителя Климента Олександрійського від II століття про нічне пильнування, яке вчиняється перед святом Водохреща Господнього. Починаючи з III століття, Григорій Чудотворець, мученик Іполит і всі великі отці Церкви проводили в день свята особливі розмови з паствою, у яких роз’яснювали його зміст. 3
Козаки Канівсько-Трахтемирівської Січі разом із прихожанами та священниками пройшли Хрестним ходом із Успенського Собору до Дніпра, де і пройшло освячення води священнослужителями на чолі з протоіреєм Георгієм Почтовим.

Крещение

Своїм водохрещенням у Йордані Спавитель започаткував Таїнство водохрещення – одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби наново народжується для життя во Христі. На честь євангельської події в цей день, а також напередодні (у водохресний Святвечір) у всіх православних храмах відбувається чин Великого Водоосвячення.

крещение

Богоявленська вода інакше називається «Великою Агіасмою», тобто Святинею. До води, освяченої на свято Хрещення Господнього, у віруючих особливе ставлення: її вживають, як правило, натще, з благоговінням і молитвою.

підготував АНТОН ВОЛОШИН
фоторепортаж ОЛЕКСАНДР ДЯЧУК

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук