Як у Каневі козаки Свято Покрови святкували

Козаки-веб
Трапляється іноді, що життя дає нам спостерігати, як сьогодення перекликається із старовиною, дивним чином повертаючи нас мислено у часи, які ми залишили далеко в минулому, або уявно роблячи нас очевидцями подій, про які ми лише чули чи прочитали. 

Для  козаків день Покрови Божої Матері є найбільш шанованим Святом. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю Заступницею і Покровительницею. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови.

Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.

Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, які передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується традиційних свят, започаткованих ще нашими пращурами.

Свято Покрови надзвичайно полюбив наш боголюбивий народ, який впродовж своєї непростої історії, повної страждань і боротьби з поневолювачами, часто єдину силу і заступництво вбачав у захисті Пречистої Діви Марії, у її Покрові. Тому такими поширеними були ікони Покрови Пресвятої Богородиці, на яких зображалася Діва Марія, яка огортає чи покриває православний люд своїм Покровом, захищаючи і потішаючи. ПокровУ цей святий День природа порадувала яскравим, теплим осіннім сонечком, навколишньою різнобарвною красою.
З ранку, козаки Гетьманату Канівсько-Трахтемирівської Січі традиційно були на Службі Божій у старовинному Успенському Георгіївському Соборі у Каневі. Божественну Літургію очолив настоятель Собору отець Георгій.

Після святкової Літургії козаки прийняли старовинну козацьку Присягу біля Успенського Собору.2
Козацьке свято з частуваннями і народними піснями кожному подарувало піднесений настрій і духовне збагачення, підкреслило величь української історії.
каша Козаки не дрімали: на конях каталися, танцювали, співали, кашу варили, силою мірялися. Одне слово, веселилися й гуляли — козацький рід величали.

козацтвоКозацькому роду нема переводу!

підготував Анатолій Ткаченко

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук