Як канівські козаки на Стамбул ходили

Канівські козаки

22 листопада 2014 року, в Туреччині, а саме – у самому серці Стамбулу (колишньому Константинополі), в захопленому у 1453 році султаном Мехмедом ІІ Соборі Святої Софіі, відбулася видатна історична подія – козаки Канівсько-Трахтемирівської Січі підiйняли прапор свого козацтва, а він точнісінько такий же, як і прапор святої Гори Афон, Константинополя та Візантійської Імперіі. Все це відбувалося на очах багатотисячного здивованого натовпу людей, та щей на очах самої герцогині британської, дружини принца Уільяма, Кетрін Міддлтон, котра також, водночас з нашими козаками, прибула до Собору Святої Софіі.

Я поспілкувався з Євгеном Колотом, козаком піднявшим прапор:

– Євгене, як Вам прийша така ідея, підняти православний прапор саме там, адже такого ще ніхто не робив з часів захоплення Константинополю з 1453 року?

– Ми з побратимами козаками, перебуваючи в Стамбулі, вирішили не втрачати таку нагоду, та й підняли наш прапор, спочатку перед Собором, а потім і у середені Собору Святої Софії біля Вівтаря.

– Адже це прапор Константинополя, відомо, що 30 травня 1453 року, Собор Святої Софії у Константинополі захопив Мехмед ІІ, по звірячому убивши там більше ніж 2000 християн, а з Собору зробив мечеть, добудувавши чотири мінарети. У 1930 році Константинопіль офіційно перейменовано на Стамбул у ході реформ Мустафи Ататюрка. Там досі йде боротьба за цей Собор між православними та мусульманами. Тобто у вас і страху ніякого небуло, що буде якась агресія зі сторони турків?

– Страх у козака тільки перед Всевишнім.

Кетрин Мидллтон

– Ви з вашими побратимами козаками зробили історичний хід, адже за переказами та пророцтвами, храм Святої Софії повернеться до лона Православної Церкви. Як відреагували люди та герцогиня Кетрін Мідллтон?

– Люди почали фотографувати, розгублені поліціянти стояли розкривши рота, а що до герцогині, то напевно їй сподобалося (посміхається).

Собор Святой Софии

Ось так наші хлопці козаки зробили те, що ніхто не робив з 1453 року, а саме – підняли православний візантійський прапор Константинополя, святої Гори Афон та Канівсько-Трахтемирівської Козацької Січі у старовинному, колись захопленому султаном Мехмедом ІІ, Соборі Святої Софіі що у Стамбулі.
sobor

автор статті Сергій Пономарьов

спеціально для getmanat.org

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук