В Умані підготували місце для встановлення пам’ятника Героям Коліївщини – Івану Гонті та Максиму Залізняку

7

Як відомо, будівництво пам’ятника було заплановане міською владою ще в 1968 року. Відтоді в Умані було встановлено камінь-обітницю – мовляв, “тут постане пам’ятник Гонті й Залізняку”. Однак під різними приводами будівництво так і не розпочалося. Згодом громадські активісти відкрили спеціальний рахунок для збору коштів на пам’ятник.

Громадські активісти Умані взяли участь у побудові фундаменту-постаменту для пам’ятника Героям Коліївщини, зараз готуються до відкриття монументу Івану Гонті та Максиму Залізняку, на який чекали майже півстоліття…

Гонта та Залізняк

Іван Гонта та Максим Залізняк

У ході підготовки з відведеного під скульптуру місця було вивезено кілька машин сміття, вирубано хащі, засипано чорноземом територію майбутнього парку відпочинку, виготовлено генеральний план забудови та озеленення парку. Крім того, було організовано намет для цілодобового чергування під час самого процесу будівництва.

У 1968 році, до 200-ї річниці початку гайдамацького повстання, перший заступник Голови Ради Міністрів УРСР М. Тронько та інші державні мужі урочисто відкрили в Умані меморіальний камінь. На сірому граніті чітко викарбувано слова : «Тут буде споруджено пам’ятник М. Залізняку та І. Гонті — ватажкам народно-визвольного антифеодального повстання 1768 року».

21 листопада, в місті Умані буде урочисте відкриття цього монумента Героям Коліївщини.

підготував Віталій Семерюк

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук