У 1892 р. в станиці Таманській Кубані проходило святкування 100 річного ювілею переселення чорноморських козаків на Кубань

 1892 р. в станиці Таманській Кубані проходило святкування 100 річного ювілею переселення чорноморських козаків на Кубань

У 1892 р. в станиці Таманській Кубані проходило святкування 100 річного ювілею переселення чорноморських козаків на Кубань , там же була зроблена ця фотографія .

На фотографії представлені історичні типи козаків які склали Кубанське козацьке військо.
Тут представлені: хоперський козак, три чорноморських козака , лінієць і два чорноморські пластуна — учасника оборони Севастополя в роки Кримської війни.

Козаки всі бойовіі кавалери , на грудях у них — ордени і медалі.
Першим ліворуч стоїть козак Хоперського полку , озброєний кавалерійською кремнієвою рушницею і донською шашкою .

Наступним ми бачимо козака чорноморця у формі зразка 1840 — 1842 року. Він тримає рукою піхотну ударну нарізну рушницю , на поясі висить офіцерський кинджал і кавказька шашка в піхвах. У нього на грудях висить патронная торба або лядунка . На боці револьвер у кобурі на шнурку .

За ним стоїть козак у формі чорноморського козачого війська зразка 1816 . Його озброєння становить кремнієва козацька рушниця зразка 1832 р. і солдатська кавалерійська шабля зразка 1827 р .

У центрі ми бачимо старого чорноморського козака часів заселення чорноморцями кубанської області. На ньому форма Запорізького козачого війська, рукою він тримає старовинну турецьку кремнієву рушницю , за поясом у нього два кремнієвих пістолета і біля пояса висить порохівниця з рогу .

Далі стоїть козак у формі лінійного козачого війська. Його озброєння складають: кремнієва піхотна рушниця , кинджал — бейбут біля пояса , черкеська шашка з втопленою в піхвах руків’ям , і револьвер на шнурку коло пояса .

Останніми на фото сфотографовані два козаки пластуни, обидва озброєні статутною пластунською зброєю — Літтіхськими двохнарізними штуцерами зразка 1843 р., біля пояса висять багнети — тесаки в саморобних піхвах. Збоку стоїть встромлена в землю козача піка.

підготував Антон Волошин

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук