Тривожна ознака сучасності: злочин без покарання

правосудиеУ порівнянні з козаками-запорожцями, ми все ж-таки стали гуманнішими.

І якщо триста років тому, крадій міг запросто розпрощатися з життям, то тепер – з нашим «майже досконалим» законодавством – навіть не має жодних гарантій, що він потрапить на лаву підсудних. Адже, відповідно до Кримінального кодексу України, можна безліч разів здійснювати крадіжки (станом на сьогоднішній день – на суму, яка не перевищує 60 грн. 50 коп. – прим. авт.) і нести за це лише адміністративну відповідальність. До того ж, наприклад, при крадіжці грошей взагалі дуже складно знайти речові докази, що підтверджують провину.

Отже, в сучасних українських реаліях класична формула «якщо є злочин, то неодмінно має бути і покарання» зазнає хибних метаморфоз, які руйнують правове суспільство. Тому що, на жаль, у цій важливій формулі часто-густо відсутня її ключова складова – покарання.

Про це знають родичі пішоходів, що загинули під колісьми шикарних автомобілів чинуш та «мажорів». Про це добре знає і злодій, що краде гаманця у літньої людини із залишками жалюгідної пенсії. Напевно, тому, оглядаючись у минуле, куди більше справедливими здаються козацькі «ганебні стовпи» і «побиття киями». Хоч це, звичайно ж, варварство…

автор Михайло ПАВЛОВ

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук