Правила поведінки козака у храмі Божому

Козацька церкваКозака виховували так, що храм – це найсвятіше місце.
Козак у храмі Божому поводив себе саме так:

1. По дорозі в храм повторюй молитву Ісусову: “Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешного”.

2. Заходь в храм, шукаючи миру, заспокоєння і очищення душі твоєї.

3. У храмі за звичаєм козаки повинні стояти в правій стороні, а козачки – у лівій.

4. У храм треба приходити в парадній формі, кашкет знятий і знаходиться в лівій руці. Козачкам слід бути з покритою головою, не фарбованим губами, у спідниці пристойної довжини.

5. Козак завжди повинен носити на собі натільний хрест.

6. Увійшовши до храму, сотвори три поясних поклони з хресним знаменням.

7. Твори хресне знамення не поспішаючи, не спотворюючи хреста. При хресному знаменні перші три пальці руки з’єднують разом на честь Пресвятої Трійці, два пальці (безіменний і мізинець) прикладають до долоні, що означає дві природи Христа (Бог і людина). Склавши пальці, вважають їх на лоб, потім на живіт, потім на праве і ліве плечі і тільки потім роблять уклін. “Хрест не тільки пальцями повинно зображувати, але повинно йому передувати сердечне розташування і повна віра”.

8. У храм входять до початку богослужіння: подай поминання за здоров’я живих і спокій спочилих, постав свічки, прилучений до ікон. Перед цілуванням ікони прийнято покласти перед нею два поясних поклони з хресним знаменням, а третій після цілування. Вшановуючи ікону, ми вклоняємося тому, хто на ній зображений, віддаючи через образ поклоніння первообразу.

9. Коли проходиш повз Царських врат (на будь-якій відстані від них), призупинись і поклади поясний уклін з хресним знаменням.

10. Небажано під час служби ходити по храму, ставити свічки, бо це заважає загальній молитві. Під час читання Євангелія, співу Херувимської пісні і Євхаристійного канону личить зберігати благоговійне мовчання, не можна турбувати інших питаннями і проханнями передати свічку.

11. У храмі, не розмовляють, не відволікаються, а вникають в богослужіння, беруть участь у спільній молитві. Якщо слова молитов і співів незрозумілі тобі, твори про себе молитву Ісусову.

12. Привчай дітей молитися, ходити до храму, вести себе в храмі благочестиво.

13. У православному храмі повинен ти стояти. Сидіти можна тільки під час читання кафизм (Псалтиря) і паремій, а також болящим і вкрай стомленим.

14. У храмі нікого не осуджують, зауваження можна зробити тільки тому, хто явно порушує благочиння, заважає спільній молитві. Дотримуйся світла в серці, бережи молитву, пам’ятай свої гріхи, молися за тих, хто грішить.

15. У Церкві в момент слухання Євангелія шашка оголюється наполовину, на знак того, що козак – воїн Христовий і готовий захищати Віру Православну.

16. Не потрібно залишати храм до кінця богослужіння.

17. До Святого Причастя підходять після покаяння в гріхах – сповіді та дозвільної молитви священика (виняток робиться дітям до 7 років). Готуються до Причастя повинні як мінімум 3 дні дотримуватися посту (утримуватися від м’ясної, молочної та рибної їжі); бути напередодні на вечірньому богослужінні; прийшовши додому, прочитати з Молитвослова повне правило до Причастя, яке складається з:

  1. канону покаянного до Господа Ісуса Христа;
  2. канону молебного до Пресвятої Богородиці;
  3. канону Ангелу-хранителю;
  4. з 12 години ночі нічого не їсти і не пити.

18. Перед Причастям руки складені на грудях хрестом (зверху права), з вірою і любов’ю до Христа причастися Його Святим тілом і кров’ю та поцілуй низ чаші. Після вислухай (прочитай) Подячні молитви.

19. Після закінчення літургії прислонись до хреста, який дає віруючим священик біля вівтаря.

20. Виходячи з храму, сотвори три поясних поклони з хресним знаменням.

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук