На Афоні знайшли невідомий український старовинний скит запорізьких козаків “Чорний Вир”

Чорний-ВирНа Святій горі Афон у Греції українськими дослідниками виявлено Старовинний козацький скит «Чорний Вир», заснований запорозькими козаками в 1747 році.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, посилаючись на директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергія Шумило, знайдений скит запорожці називали «Духовним Запоріжжям».

За словами С.Шумило, під час нещодавньої експедиції на Афон співробітники інституту виявили вцілілий храм (кафолікон) старовинної української козацької обителі.

«Збереженість храму досить добра. Всередині, у ряді місць, частково збереглися фрескові зображення й орнаменти кінця XVIII ст. Також у храмі частково збереглися дерев’яні іконостаси з писаними на дошках іконами в стилі “козацького бароко” XVIII ст. На прикладі цього іконостасу ми можемо спостерігати рідкісний випадок збереження до наших днів у своєму “первісному” вигляді характерних для Запорізької Січі стилю і манери оформлення козацьких храмів», – говорить директор інституту афонської спадщини в Україні.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Онуфрія за результатами експедиції Сергій Шумило видав книгу «Духовне Запоріжжя на Афоні. Маловідомий козацький скит “Чорний Вир” на Святій Горі».

“Досі не було жодного дослідження про цю козацьку афонську святиню. Виявлені документальні свідчення про неї – це, по суті, нова сторінка в історії Афону і її взаємин з Україною”, – зазначає Сергій Шумило.

“Афонський козацький скит« Чорний Вир» залишається важливою складовою історії, духовної культури, традицій та спадщини запорозького козацтва, безцінним пам’ятником, залишеним нам на Афоні нашими предками, і має величезну духовно-культурну та науково-історичну цінність”, – підкреслює церковний історик.

Центр інформації УПЦ

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук