Як козаки у Хресний Хiд ходили

Почаївський Хресний Хід – це багатотисячна процесія, долаюча 280 км за сім днів.

Кожного року, упродовж майже трьох сотен років, у хрестному ході з Кам’янець-Подільського до Почаєва йдуть звичайні люди, в основній масі миряни абсолютно різного віку: від місячного немовляти до 87 річної бабусі, без усілякої підготовки йдуть вагітні жінки, багатодітні сім’ї, діти, старi, безліч молоді, але всіх їх об’єднує і дає їм сили одне єдине, і сама вагома обставина-це віра в Бога.

хрестний хід

Козаки Канівсько-Трахтемирівської Січі також щорічно беруть участь в цій великій багатовіковій події.

Крестный ХодКозаки, на чолі зі своїм головним отаманом Олександром Маштепой,через дощі та бурі, ліси та поля, через увесь шлях Хресного ходу пронесли ікону Успіння Пресвятої Богородиці, написаної на Святій Горі Афон. І як казали самі козаки: “Це Вона нас несла,а не ми Її”.
Крестный ХодКожен іде зі своїми проханнями, скорботами звертаючись на цьому шляху до Господа, Пресвятої Богородиці і всіх святих, молитва неперестанна, що розливається над усім Хресним ходом зводиться до Небес.Крестный Ход7Як ми йдемо до Бога – скорботами і хворобами, так і Хресний хід з Кам’янця-Подільського до Почаєва – люди йдуть пішки, по мірі своєї готовності.Крестный Ход3В умовах кризи дуже складно витримати без Бога всі труднощі. В Хресному ходу люди зміцнюються у вірі.Крестный Ход4Під святкові дзвони, окроплені святою водою, учасники Хресного ходу пройшли на територію Лаври, де і залишилися святкувати головне свято Почаївської обителі – Успіння Пресвятої Богородиці.

автор статті Сергій Пономарьов

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук