Козаки і самураї

Козаки і самураїПрактично в усіх козацьких військах Росії основний контингент становили українці. Українські козаки заснували Донське козацтво, і навіть столиця його була названа Новочеркаськом на честь давнього українського міста Черкаси.

Іноземні військові спеціалісти, котрі спостерігали за козаками на театрах бойових дій, із захопленням оцінювали їхню військову силу і вправність.

Показовою є доля спадкового пластуна Андрія Шкури, котрий пише:
“Під час відпустки 1904 року відійшов я зо своїм полком як охотник на російсько-японську війну, де мене відзначено воєнним хрестом св. Георгія. І чорноморські пластуни на славу громили японців, не розбираючи, де ніндзя, а де самурай. На весь світ гриміла слава рейдів козацького загону генерала Павла Міщенка”.

Русско-Японская войнаОсь ще один з епізодів, який яскраво характеризує, як козаки давали чосу ніндзям і самураям.
“У кінці 1905 року на Камчатці було висаджено великий японський десант (150 чоловік) з однією польовою гарматою. Японці захопили село Явине і встановили там свій прапор. Отаман місцевих козаків прапорщик Жаба, українець з походження, маючи лише 17 козаків і 71 місцевого жителя (камчадалів), сміливо атакував загін японців і розгромив їх вщент. Японці втратили 32 людей, вбитих і поранених, а їхнього командира лейтенанта Гундзі захоплено в полон. У загоні отамана Жаби – лише двоє убитих і кілька поранених”.

підготував АНТОН ВОЛОШИН

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук