Канонізація святого блаженного Варфоломія Чигиринського

varf7 грудня 2014 року, у Свято-Троїцькому жіночому монастирі Чигирина відбулося величне церковне дійство: офіційне прославлення блаженного Варфоломія Чигиринського у сонмі святих угодників Божих.

Восени 2014 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про канонізацію блаженного Варфоломія Чигиринського, чия святість засвідчена його праведним багатостраждальним життям і чудесами, які відбувалися як за його земне життя, так і по смерті.

Було затверджено іконописне зображення, проекти тропаря і кондака святому. Тіло блаженного Варфоломія Чигиринського вважається святими мощами.

Блаженного Варфоломія (Бондаренка) в Чигиринському краї вважають Христа ради юродивим. Він з дитинства був пов’язаний з Чигиринським монастирем, мав притулок у чернецькій богадільні. Блаженного добре знав увесь Чигирин і його околиці, i він також знав кожного у своєму рідному місті.

ВарфоломійВночі 26 серпня 1926, в день свв. Мефодія і Кирила, вбивці із числа місцевих активістів спілки “Безбожники” прийшли за настоятелькою монастиря преподобномученицею Рафаїлою, 62-річний Варфоломій намагався її попередити і врятувати.6Очолити чин прославлення й особисто вклонитися святому старцю Варфоломію до Чигирина прибув Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а також Преосвященний Філарет, єпископ Новокаховський і Генічеський, митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Разом з ними служили клірики з Черкаської та інших єпархій. Козаки Канівсько-Трахтемирівської Січі, разом зі своїм отаманом Олександром Маштепою, також прибули на цю видатну історичну подію. Помолитися приїхала величезна кількість православних прочан.

4 За уставом Православної Церкви за Божественною літургією була спочатку відслужена заупокійна літія, до центру храму було винесено його ікону. Після цього перед ракою з нетлінними мощами блаженного Варфоломія залунали піднесені слова безпосередньо прославлення у сонмі святих угодників Божих.

3За архієреями й священиками вклонитися до мощів мали можливість всі, хто прибув до монастиря.  2

Відтепер рака з мощами блаженного Варфоломія стоятиме напроти раки преподобномучениці Рафаїли Чигиринської, сподвижником якої був прославлений святий. Коли буде побудовано головний монастирський храм, ці святині будуть перенесені туди.1
По завершенні Божественної літургії очільник УПЦ Митрополит Онуфрій звернувся зі святительським словом до людей, розкривши глибокий зміст християнського подвижництва, подякувавши усім за молитви.

Блаженнійший Митрополит Онуфрій подякував настоятельниці монастиря ігумені Катерині, та привітав її зі святом святої великмомучениці Катерини.

Пам’ять блаженного Варфоломія Чигиринського ухвалено звершувати в день його преставлення 17 жовтня (за новим стилем) та обрітення мощей 20 лютого (за новим стилем).

 

підготував Дмитро Степаненко, фото Олександр Дячук

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук