Прапор Канівсько-Трахтемирівської Козацької Січі такий же як і прапор святої гори Афон

Флаг Афона

Прапор святої Гори Афон, від тепер є також прапором Канівсько-Трахтемирівської Козацької Січі. Напевно, виникає питання: чому саме цей прапор? Слідом йде логічна відповідь, бо козаки завжди були і є православними воїнами, які з покон віків захищали віру православну і свою батьківщину, а прапор святої Гори Афон був православним гербом Візантії і Константинополя. Цей прапор був даний нашим козакам на святій Горі.

Перший монастир на Афоні, Велика Лавра, був заснований в 963 році святим Афанасієм Афонським. В XI сторіччі ще кілька монастирів були побудовані тут за допомогою Візантійської імперії, а в 1060 році імператор Візантії дарував монастирській спільноті його першу конституцію. Золотий прапор обтяжений чорним візантійським орлом, що тримає державу і меч в своїх лапах. Імператорська корона вінчає обидві його голови. Тепер цей православний прапор буде супутником і наших козаків у всіх їхніх починаннях і походах.

Українські козацькі клейноди 18 століття
Козацькі клейдони

У різнобарв’ї кольорів на прапорах часів козаччини, національно-визвольної боротьби Богдана Хмельницького і українського гетьманату ХVII-XVIII ст. які традиційно називають «малиновими», значне місце займала синьо-жовта символіка. На стягах козаків, котрі спершу воювали під малиновими, із XVIII ст. теж переважали блакитні з жовтим герби, хрести, зорі, зброя та постаті святих. У тому числі, на прапорах Київського, Полтавського, Прилуцького, Лубенського, Миргородського, Зіньківського, Іркліївського та Кропивнянського козацьких полків.

Військові знамена козацької України

Прапор

підготував Сергій Пономарьов

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук